Warszawska Izba Przedsiębiorców WIP

Warszawska Izba Przedsiębiorców

00-613 Warszawa, ul. Chałubińskiego 8  Oxford Tower pok. 22.52

www.wipwarszawa.org, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 22 456 19 94

ZARZĄD

  • Prezes Zarządu Waldemar Piórek
  • Wiceprezes Zarządu Mariusz Hildebrand
  • Wiceprezes Zarządu Krzysztof Kolterman
    Główny Ekonomista WIP

RADA IZBY

  • Mirosław Sztyber – Przewodniczący Rady Izby

BIURO ZARZĄDU

  • Alicja Rostkowska

wpiorek-smallPrezes Zarządu Waldemar Piórek

Waldemar Piórek - przedsiębiorca. Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. Współtwórca prywatyzacji w Polsce w okresie transformacji oraz samorządu gospodarczego Warszawy. Przez wiele lat związany z Warszawską Izbą Handlu Detalicznego i Usług. W 2007 roku doprowadził do połączenia się lokalnych organizacji i stanął na czele Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. W swojej działalności dużą wagę przywiązuje do realizacji przedsięwzięć związanych z niesieniem wszechstronnej pomocy warszawskim przedsiębiorcom w organizacji biznesu i szkoleniu kadry. Honorowy Ambasador Kongresów Polskich. Przywrócił i nadał rangę przedwojennemu świętu Dzień Kupca, który obchodzony jest 8 grudnia. Tego dnia zostaje co roku przyznawana Nagroda im. Wokulskiego. Pomysłodawca konkursu „Warszawa od Kuchni", ogólnopolskiego konkursu medycznego SUPERMEDICUS oraz ASÓW - rankingu instytucji finansowych. Autor i organizator największego stołecznego plebiscytu gospodarczego WIKTORIA – „Warszawskiego i Mazowieckiego Znaku Jakości”, który przekształcił się w 2011 roku w plebiscyt ogólnopolski pod nazwą WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców. Specjalista w dziedzinie „inteligencji finansowej i emocjonalnej”. Społecznik i przyjaciel ludzi.


mecenas Dr inż. Krzysztof Kolterman - Wiceprezes Zarządu, Główny Ekonomista WIP

absolwent Instytutu „Orgmasz” i Politechniki Łódzkiej. Ukończył podyplomowe studia „Analityk zarządzania”. Posiada certyfikat „Zarządzania technologią” wg metodologii opracowanej przez ONZ ds. Rozwoju Przemysłowego UNIDO. Członek Management Mastery Club – Harvard Business Review Polska.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów gospodarczych i funkcjonowania przedsiębiorstwa w ujęciu; organizacyjnym, ekonomicznym oraz finansowym. Jest autorem licznych publikacji w tym zakresie. Obecnie uczestniczy w sympozjach naukowych organizowanych przez profesorów nauk ekonomicznych, jako przedstawiciel praktyki biznesu. Prowadzi wiele wykładów i szkoleń dla studentów a także praktyki zawodowe.

Przedsiębiorca. Prezes Zarządu. PHPU „Arkol” sp. z o.o. przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku ponad dwadzieścia lat i wielokrotnie nagradzanego w konkursach menedżerskich i biznesowych.


M.Szyber Mirosław Sztyber – Przewodniczący Rady Izby

Mirosław Sztyber Wykształcenie wyższe zawodowe. Ukończone WSPS w Warszawie oraz studium z prawa gospodarczego, sanatorów i zarządców komisarycznych i członków kontraktowych grup menadżerskich przedsiębiorstw w Zrzeszeniu Prawników Polskich. Współzałożyciel i Prezes spółki Centrum Handlowe Szembeka. Ma czynny udział w nadaniu spółce Centrum Handlowe Szembeka kierunku jej rozwoju. Realizuje i nadzoruje wysokobudżetową inwestycję, jaką jest rozbudowa C. H. Szembeka o nowoczesny budynek handlowo – usługowo – biurowy. Spółka Centrum Handlowe Szembeka, którą kieruje była wielokrotnie wyróżniana licznymi nagrodami gospodarczymi.

Pełnił wiele funkcji w organizacjach społeczno – gospodarczych. Trzykrotnie wybierany radnym Rady Warszawy, w latach 2002 – 2003 szef Komisji Budżetu i Finansów, Wiceprzewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej, w latach 2004 - 2006 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady. Od 1997 r. członek Rady a następnie Przewodniczący Rady Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. Członek Rady , Warszawskiej Izby Gospodarczej. Wielokrotnie odznaczany : „Zasłużony Dla Warszawy”, Srebrny Krzyż Zasługi 2014, Menadżer roku 2014, Anioł „Dobrej Woli” 2011. Otrzymał pierwszy w Polsce tytuł „Polonus Bene Meritus” – Polak Dobrze Zasłużony, nadany przez żonę ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej Polski na uchodźstwie Karolinę Kaczorowską. W 2015 r. otrzymał tytuł Warszawskiego Króla Strzelców Kurkowych im. Jana Kilińskiego w Warszawie.

Umiejętności managerskie łączy z aktywną pomocą różnym organizacjom charytatywnym, fundacjom, domom dziecka, stowarzyszeniom kulturalnym i historycznym. 

Dzięki swojemu zaangażowaniu, kreatywności i konsekwencji w działaniu wdraża nowe koncepcje rozwoju gospodarczego Spółki oraz pracuje na rzecz lokalnej społeczności Pragi Południe.


mecenasAlicja Rostkowska Dyrektor Biura

Ekonomistka. Dziennikarka. Przez ponad 12 lat redaktor w wiodących magazynach biznesowo – politycznych. Posiada wybitne zdolności interpersonalne.


Chcesz dołączyć do najlepszych?

Zgłoś swoją firmę do konkursu "Wiktoria".Zapisz się na newsletter

© 2018 by RS